Ви впевнені в собі, вважаєте себе відмінним фахівцем і взагалі «плавали, знаєте», тому питання рекрутерів іноді здаються вам дурними та недоречними? Або ви, навпаки, розгублені та недосвідчені, тому боїтеся сказати щось не те?
Ми розповімо, яких помилок краще уникати на співбесіді, навіть якщо ви — тертий калач або зовсім недосвідчений шукач.
«Мені просто потрібні гроші»
Сюди ж — «Я не особливо заглиблювався у те, чим займається ваша компанія», «Цінності колективу — взагалі не головне, це ж просто робота», «Я відправив резюме в десять таких самих компаній, ви просто були першими в списку» і так далі.
Не потрібно показувати, що в роботі вас цікавить виключно фінансова сторона. Всім і так зрозуміло, що люди ходять на роботу, щоб заробляти гроші. Тому-то і проводять співбесіди — адже не тільки ви вибираєте компанію, але і компанія вибирає співробітників, з якими буде комфортно йти до мети.
Що робити, якщо правда потрібні тільки гроші? Можливо, варто пошукати компанію, якій цінності та проекти байдужі так само, як і вам. Але тоді не будуйте особливих планів на кар’єрне зростання. Адже такі фірми часто і самі не знають, до якого результату вони йдуть.
Як відповісти, якщо гроші важливі, але не тільки вони? Скажіть, що для вас дуже важлива фінансова складова, але також має значення й атмосфера в команді, стиль керівництва, умови роботи. Але, припустимо, на зарплату менше, ніж ... ви не погодитеся ні за яких умов.
«Моя попередня робота — суцільне пекло, а колеги та начальство — негідники»
Сварити попередню роботу на співбесіді — поганий тон. Це все одно, що виносити сміття з хати. На питання «Чому ви звільнилися?» можна відповісти, що ви просто шукаєте щось краще, хочете отримати нові можливості. Якщо ж ейчар попросить уточнити, що саме вам не подобалося на колишньому місці, ви можете сказати, що відчували себе некомфортно, не вдаючись у деталі.
Адже якщо ви активно сварите колишнє начальство і співробітників, як дізнатися, що ситуація не повториться, і завтра ви не будете розповідати стороннім людям про внутрішні процеси в новій компанії?
«Не знаю»
Тут, до речі, не все однозначно. Якщо ви не знаєте, ким хочете бути через п’ять років, скільки заробляти, яку посаду обіймати тощо, і це ваша остаточна відповідь — ситуація так собі. Адже навіть якщо ви не знаєте цього напевно, можна хоча б пофантазувати, проаналізувати поточну ситуацію і видати хоч якусь гіпотетичну відповідь.
Якщо ж ви не знаєте чогось конкретного, що стосується вашої спеціалізації, тут все ще гірше. Ні, справа навіть не в незнанні. А у відсутності спроби дізнатися. Ви прийшли на співбесіду зі смартфоном? Попросіть час подумати. Скажіть, що ви не можете відповісти на питання прямо зараз, але ви розумієте, про що йдеться (якщо ви претендуєте на посаду, яка відповідає вашій спеціалізації, то ви повинні розуміти, про що мова) і попросіть допомоги Гугла. Так, а що такого?
Якщо ви за хвилину можете знайти відповідь в мережі, це цілком допустимо. Щонайменше це дає зрозуміти, що ви вмієте діяти, а не просто здаєтеся при першій же складності.
Будьте привітні, посміхайтеся, чаруйте своєю харизмою. Ми знаємо, що ви зможете все!
Джерело: «Work.ua»
Comments